Experiencing $100,000 Ice Cream
About this video
Check out this video I made with revid.ai
Try the YouTube Clip Maker
Create your own version in minutes
Video Transcript
Full text from the video
For the love of God, what am I looking at? Each one of those
ice cream balls that you see cost over $100 to make. We've got chocolate from South America
made from chocolate bars that cost $500 each. Strawberries that are picked from
Japan, flown over last night, first class, just for you.
Wait, from Japan? From Japan. We topped those strawberries in
a bottle of 99 -year -old grape juice that cost over $20 ,000. Oh my God.
Every time you put one of those strawberries in your mouth, it's $75. We have miniature
candied peaches. Those are the little green parts. Each one of those peaches costs $500.
Newest Videos
240,909+ Short Videos
Created By Over 14,258+ Creators
Whether you're sharing personal experiences, teaching moments, or entertainment - we help you tell stories that go viral.